تبلیغات
مجمع فرزندان شاهد نهاوند - محرم 92
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، مستقل و آزاد ، همدلی و همیاری فرزندان شاهد نهاونداین روز ها در جای جای کشور عزیزمان ایران تقابل شور و شعور را می بینیم .شوری که اگر با شعور همراه باشد می تواند همه جوانب زندگیمان را دگرگون سازد. شعوری که بر خواسته از شناخت قیام عاشورا و عاشورا ئیان بوجود آمده و بعد از گذشت بیش از 1400 سال همچنان در دلها جاری است ،بی دلیل نیست که هر ساله می خوانیم :

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست          این چه شمعی است که عالم همه پروانه اوست

شایدبهتر باشد که بیشتر از گذشته به فلسفه قیام عاشورا یی فکر کنیم که فقط در طول یک روز و آن هم از صبح عاشوارا تا ظهر همان روز طول کشید و این جند ساعت  سرنوشت بشریت را تغیرر داد . شاید درک بهتری از آزاد گی و آزاد مردی و حریت را فرا بگیریم ، فقط تنها به یک فراز از سخنان سالار شهدا بسنده کنم و آن اینکه: 

امام حسین(ع) ریشه بدبختی های عالم را کم رنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر می داند.( امر به خوبی ها و پرهیز ار بدیها)  که ریشه آن را ترس و طمع معر فی می کند. و ریشه ترس و طمع را قدرت می انگارد. در پایان راه کار مقابله با آن را هم در یک جمله مطرح می کند :
به یاد آورید قدرت خداوند را که از همه قدرت ها بالاتر است.

در پایان باید این نکته را خاطر نشان کنم که :
شاید حکایت باران هم در این روزها این باشد که می خواهد کوچه و خیابان را برای عزاداری همراه با شور و شعور  سرور و سالار شهیدان اما حسین(ع) آب و جارو کند.

مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند نیز به سهم خود شهادت سرور و سالار شهیدان و 72 یار باوفایش را به همه شیعیان جهان  بویژه خانواده های معزز شهداو ایثارگران وعاشق حسین و حسینی تسلیت و تعزیت عرض می کند.امیدواریم از واقعه عاشورا درسها گرفته باشیم و زینب وار از حماسه آفرینان ایران اسلامی دفاع کنیم..


نگارش در تاریخ جمعه 17 آبان 1392 توسط دبیر مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند | نظرات ()
درباره وبلاگ

مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند در سال 89 تشکیل شد و اهداف زیر را برای فعالیت خود در نظر گرفته است.
1- ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
2- همدلی و شناخت بیشتر فرزندان شاهد
3-حضور در فالیتهای فرهنگی و اجتماعی
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما بازدید کننده عزیز از کدام قشر ایثار گر می باشید.

نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ