تبلیغات
مجمع فرزندان شاهد نهاوند - پرداخت مطالبات ایثارگران آغاز شد
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، مستقل و آزاد ، همدلی و همیاری فرزندان شاهد نهاوند

پرداخت مطالبات ایثارگران آغاز شد

 از سال های گذشته ایثارگران به دلایل مختلف از جمله معوقه حالت اشتغال جانبازان، باقیمانده دیون ماده 13 آزادگان و دیون متعلق به خانواده معظم شهدا در 14 محور که بنیاد متعهد به پرداخت آنان می باشد مانند بازنشستگی و ما به التفاوت حقوق، به ایثارگران بدهکار بود که فرآیند شناسایی و پیگیری آن از سال 88 آغاز گردید و فراز و نشیب های زیادی را در مجلس شورای اسلامی، دولت، بنیاد شهید وامور ایثارگران، وزارت اقتصاد و دارائی، سازمان حسابرسی کل کشور طی نمود. اما سرانجام در جلسات مورخ 28/12/1391 و 25/3/92 هیأت دولت اجازه داده شد تا کل دیون و مطالبات احراز شده ایثارگران به مبلغ 5/3437 میلیارد تومان را در قالب سهام شرکتهای معین شده، پرداخت شود که بنیاد نیز دستور العمل اجرایی آن را در تاریخ 2 تیرماه 92 به کلیه ادارات بنیاد شهید وامور ایثارگران، ابلاغ نمود.

 براساس این دستور العمل، به ایثارگران معززی که مطالبه معوقه احراز شده دارند سهام شرکت های  مشروحه ذیل به نسبت میزان طلب سهام واگذار می گردد

 

     1- شرکت نیروگاه برق دماوند به نسبت 44% کل طلب به قیمت هر سهم 32916 ریال.   

    2- شرکت پتروشیمی خلیج فارس به نسبت 32% کل طلب

    3-  شرکت نیروگاه برق زاگرس به نسبت 24% کل طلب

 

 

برای مثال اگر ایثارگری 100 میلیون ریال از بنیاد طلب داشته باشد معادل 44.000.000 ریال از طلب وی از سهام نیروگاه دماوند و معادل 32.000.000 ریال از سهام پتروشیمی خلیج فارس و معادل 24.000.000 ریال از سهام نیروگاه برق زاگرس، به وی واگذار می گردد.

در همین راستا، ایثارگران معزز می توانند به ادارات بنیاد شهید وامور ایثارگران مربوطه مراجعه و هر یک از دو روش ذیل را جهت تسویه مطالبه خود از محل سهام واگذاری انتخاب نمایند:

 

روش اول: درخواست مدیریت سهام توسط بنیاد یا تبدیل سهام به وجه نقد :

 

افرادی که تمایل دارند مدیریت سهام خود را طی وکالت نامه رسمی به بنیاد شهید و امور ایثارگران بسپارند یا پس از طی مراحل مقدماتی سهام خود را به فروش رسانده و تبدیل به وجه نقد نمایند، براساس توضیحات ذیل اقدام می شود:

 

  1. درخصوص نیروگاه دماوند میزان سهام هر یک از ایثارگران مشخص شده (44% نسبت طلب هر ایثارگر) و چون براساس وکالت نامه مسئولیت سهام مذکور را به بنیاد واگذار کرده اند؛ لذا بنیاد سهام فوق را به قیمت واگذار شده از طرف سازمان خصوصی سازی و احتساب هزینه های مربوطه به بانک دی واگذار خواهد کرد تا بانک مذکور پس از افزایش سرمایه پس از مجوز بانک مرکزی نسبت به اهدای سهام خود که قدرت نقدشوندگی در سازمان بورس را دارد اقدام کند. البته تا قبل از این نیز، گواهی صورتحساب نحوه مشارکت ایثارگران در بانک دی به میزان طلب سهم نیروگاه دماوند صادر تا در صورت درخواست ایثارگران واجد شرایط پس از 6 ماه از تاریخ مجوز بانک مرکزی با رعایت مقررات مربوط با احتساب 20درصد سود سالانه به صورت روزشمار از طرف بانک فراهم شده است .
  2. درخصوص سهام نیروگاه برق زاگرس مبلغ طلب هر فرد از سهام نیروگاه زاگرس(24درصد نسبت طلب هر ایثارگر) مشخص شده و پس از مشخص شدن قیمت و تعداد سهام مربوط توسط نیروگاه همانند توضیحات بند 1(نیروگاه دماوند ) اقدام می شود .
  3. درخصوص سهام شرکت پتروشیمی خلیج فارس (32درصد نسبت طلب هر ایثارگر) به محض دریافت وجه نقد مربوط به سهام پتروشیمی خلیج فارس که سازمان خصوصی سازی براساس مصوبه دولت محترم مکلف شده است سهام را به فروش رساند و وجه آنرا به حساب بنیاد واریز کند ، بلافاصله بنیاد پس از دریافت وجه نسبت به پرداخت سهم هر یک از ایثارگران به حساب بانکی آنان در بانک دی اقدام خواهد کرد .

 

روش دوم: درخواست اخذ اصل برگه سهام جهت مدیریت سهام توسط خود ایثارگر:

 

 1-افرادی که تمایل دارند رأساً مسئولیت مدیریت سهام خود را در نیروگاه دماوندو زاگرس بر عهده بگیرند. پس از دریافت فرم ب از بنیاد و تکمیل آن و ارائه آن به مسئول مربوطه، بنیاد موظف است با پیگیری از شرکت نیروگاه دماوند و شرکت نیروگاه زاگرس حداکثر ظرف 45 روز کاری از شرکت های مذکور اصل برگ سهام را دریافت و از طریق بنیاد محل پرونده ایثارگر، به ایثارگران عزیز تقدیم کند .

2- درخصوص سهام شرکت پتروشیمی خلیج فارس (32درصد نسبت طلب هر ایثارگر) به محض دریافت وجه نقد مربوط به سهام پتروشیمی خلیج فارس که سازمان خصوصی سازی براساس مصوبه دولت محترم مکلف شده است سهام را به فروش رساند و وجه آنرا به حساب بنیاد واریز کند ، بلافاصله بنیاد پس از دریافت وجه نسبت به پرداخت سهم هر یک از ایثارگران به حساب بانکی آنان در بانک دی اقدام خواهد کرد .
طبقه بندی: فعالیت مجمع فرزندان شاهد،  بخش نامه ها، 
نگارش در تاریخ سه شنبه 18 تیر 1392 توسط دبیر مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند | نظرات ()
درباره وبلاگ

مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند در سال 89 تشکیل شد و اهداف زیر را برای فعالیت خود در نظر گرفته است.
1- ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
2- همدلی و شناخت بیشتر فرزندان شاهد
3-حضور در فالیتهای فرهنگی و اجتماعی
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما بازدید کننده عزیز از کدام قشر ایثار گر می باشید.

نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ