تبلیغات
مجمع فرزندان شاهد نهاوند - آیین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، مستقل و آزاد ، همدلی و همیاری فرزندان شاهد نهاوند

شماره 262756 / 41459
تاریخ: 27/12/1388

باسمه تعالی


وزارت كار و امور اجتماعی، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه های انسانی رئیس جمهور، بنیاد شهید و امور ایثارگران


هیات وزیران در جلسه مورخ 26/12/1388 بنا به پیشنهاد شماره 30511/820/410 مورخ 25/8/1387 بنیاد شهید و امورایثارگران و به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر را به شرح زیر موافقت نمود:


آیین نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر


ماده 1. در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به كار می روند:
الف. قانون: قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب 1386
ب. معاونت: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه های انسانی رئیس جمهور
پ. بنیاد: بنیاد شهید و امورایثارگران
ت. دستگاه های اجرایی: دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون
ث. فرزندان شاهد و جانباز: فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر


ماده 2. دستگاه های اجرایی مكلفند در چهارچوب سهمیه استخدامی دستگاه متبوع، حداقل بیست و پنج درصد نیازهای استخدامی خود را از میان فرزندان شاهد و جانباز فاقد شغل و دارای مدرك تحصیلی دانشگاهی معرفی شده از سوی بنیاد تامین و نسبت به استخدام آنان از محل مجوزهای مربوط و پست های بدون متصدی اقدام نمایند.
تبصره 1. بنیاد موظف است فرزندان شاهد و جانباز را با اولویت فرزندان شاهد و سپس فرزندان جانبازان بر اساس درصد جانبازی معرفی نماید.
تبصره 2. فرزندان شاهد و جانباز از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف هستند.
تبصره 3. در صورت وجود افراد واجد شرایط، مازاد بر درصد مذكور در این ماده، استخدام افراد معرفی شده از سوی بنیاد در سقف مجوزهای قانونی دستگاه مربوط الزامی است.
تبصره 4. فرزندان شاهد و جانباز از تطبیق رشته تحصیلی با شغل مورد تصدی و نیز شرط معدل معاف و از نظر شرط شركت در آزمون های استخدامی تابع قوانین و مقررات مصوب خود می باشند.
تبصره 5. دستگاه های اجرایی مكلفند نسبت به برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت مرتبط برای تطبیق رشته تحصیلی مورد نظر با شغل مورد تصدی اقدام نمایند.
تبصره 6. در صورت عدم تطبیق مدرك تحصیلی فرزندان شاهد و جانباز با پست های موجود و نیاز به تغییر عنوان یا ایجاد پست مناسب، معاونت با رعایت قانون نسبت به اصلاح و تغییر عناوین پست ها، متناسب با مدرك تحصیلی آنان و یا ایجاد پست جدید اقدام خواهد نمود.


ماده 3. دستگاه های اجرایی با معرفی بنیاد نسبت به به كارگیری فرزندان شاهد و جانباز دارای مدرك تحصیلی دیپلم (تمامی رشته ها) در مشاغلی كه مدرك یاد شده و شرایط احراز آن ها پیش بینی شده است، اقدام نمایند.
ماده 4. دستگاه های اجرایی مكلفند در صورت نیاز به نیروی انسانی قراردادی (قرارداد انجام كار معین یا مشخص یا عناوین مشابه) و نیز در اجرای تصویب نامه های شماره 84515/ت 34613 ﻫ مورخ 15/12/1384 و شماره 77961/ت 40006 ﻫ مورخ 17/5/1387 و بخشنامه شماره 70597/34613 مورخ 15/6/1385 فرزندان شاهد و جانباز را در اولویت قرار دهند.
ماده 5. دستگاه های اجرایی موظفند پس از طی دوره كارورزی فرزندان شاهد و جانباز نسبت به انعقاد قرارداد كارمعین و پس از سه سال با رعایت قانون، نسبت به استخدام پیمانی آن ها اقدام نمایند.
ماده 6. دستگاه های اجرایی مكلفند از محل سهمیه های استخدامی خود نسبت به استخدام رسمی فرزندان شاهد و جانباز قراردادی یا پیمانی شاغل در مشاغل حاكمیتی دستگاه مربوط و همچنین استخدام پیمانی فرزندان شاهد و جانباز قراردادی در سایر مشاغل با هماهنگی بنیاد اقدام نماید.
ماده 7. وزارت كار و اموراجتماعی موظف است ظرف سه سال از تاریخ ابلاغ این آیین نامه، زمینه اشتغال به كار تعداد یكصد و بیست هزار (000/120) نفر از فرزندان شاهد و جانباز و سایر ایثارگران تحت پوشش بنیاد (با اولویت فرزندان شاهد و جانباز) را در چارچوب برنامه جامعی كه با مشاركت بنیاد تدوین می كند، فراهم نماید.
ماده 8. سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور موظف است به منظور توانمندسازی و ارتقای مهارت های شغلی فرزندان شاهد و جانباز، اقدام لازم را به عمل آورد.
ماده 9. مقررات حاكم بر ماموریت آموزشی جانبازان در مورد فرزندان شاهد و جانباز نیز لازم الاجراست.
ماده 10. دستگاه های اجرایی مكلفند بر اساس ماده 99 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و غرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1383 و ماده 17 سیاست های كلان برنامه پنجم توسعه ابلاغی توسط مقام معظم رهبری و طبق ضوابط و مقررات مربوط، در اعطای امتیازات، تسهیلات و مجوزهای قانونی، فرزندان شاهد و جانباز را در اولویت قرار دهند.
ماده 11. به منظور نظارت بر اجرای این آیین نامه، دستگاه های اجرایی موظفند گزارش عملكرد اجرای این آیین نامه را به بنیاد منعكس نمایند. بنیاد مكلف است به صورت سالانه گزارش لازم را به هیات وزیران ارائه نماید.
ماده 12. این تصمیم نامه جایگزین تصویب نامه شماره 145264/ت 35687 ﻫ مورخ 17/11/1385 می شود.

محمدرضا رحیمی
معاون اول رئیس جمهور
 
طبقه بندی: بخش نامه ها،  حقوق فرزندان شاهد، 
برچسب ها: حقوق فرزندان شاهد،
نگارش در تاریخ شنبه 8 بهمن 1390 توسط دبیر مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند | نظرات ()
درباره وبلاگ

مجمع فرزندان شاهد شهرستان نهاوند در سال 89 تشکیل شد و اهداف زیر را برای فعالیت خود در نظر گرفته است.
1- ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
2- همدلی و شناخت بیشتر فرزندان شاهد
3-حضور در فالیتهای فرهنگی و اجتماعی
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما بازدید کننده عزیز از کدام قشر ایثار گر می باشید.

نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ